28 Ocak 2016

İnci Holding Yönetiminde Sıra 3. Kuşakta
25 Aralık 2015 tarihinde aralarında Meral İnci Zaim’in de bulunduğu İnci Holding Yönetim Kurulu, grup şirketlerinin yönetici ve çalışanlarının katılımı ile, İzmir Tepekule Kongre Merkezi’nde “İnci Holding Başkanlık Devir Teslim Töreni Yeni Yıla Merhaba” gecesi düzenledi.

İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanlığında 3. yılını tamamlayan Perihan İnci, Devir Teslim Töreni’nde görevini üçüncü kuşağın ilk temsilcisi olan Neşe Gök’e devretti. 8 yıldır İnci Holding bünyesinde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Neşe Gök, 2016 itibariyle Yönetim Kurulu Başkanlığını üstlenecek.

Yaptığı açılış konuşmasında Perihan İnci, “2. kuşak olarak, babamızdan bir emanet, İnci Holding’i ve itibarımızı teslim aldık. Teslim aldığımız temelin üstüne sağlam bir bina yaptık. Şimdi tapusunu 3. kuşağa teslim ediyoruz,” dedi ve konuşmasının ardından görevi İnci ailesi ve çalışanların huzurunda alkışlarla Neşe Gök’e devretti.

“İnci Holding Yönetim Kurulu Başkanı” sıfatıyla ilk konuşmasını yapan Neşe Gök, davetlilere şöyle seslendi: Bugün dedem Cevdet İnci’nin yoktan var ettiği mütevazı şirketin, 63 yılda çok yol kat edip dünya otomotiv sektörüne adını ezberleten holdinge dönüşme hikâyesinin bir parçası olarak karşınızdayım. Bu hikâye ki, her satırında kadınların adı var. İnci Holding’in üçüncü kuşak ilk başkanı sıfatıyla tarihi bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım. Ama şunun da farkındayım ki, ben çok şanslıyım. Birincisi; dedem Cevdet İnci’yle çalışma fırsatı bulduğum için… İkincisi; 20 yıldır çalıştığım, 8 yıldır yönetim kurulu üyesi olarak görev aldığım İnci Holding’de çok fırtınalar atlatıp gemiyi hep sakin limanlara yanaştıran ikinci kuşak Yönetim Kurulu Başkanları’nın tümü yanımda…

Holdingin son 10 yıldır ortalama yüzde 15 büyüyerek 2023 hedeflerine sağlam adımlarla ve ilerlediğini belirten Neşe Gök, değer yaratan güçlü ortaklıklara da dikkat çekti. Gök, “Jantta dünyanın bir ucundaki Brezilyalı Maxion, aküde dünyanın diğer ucundan, Japonya’dan GS YUASA, lojistikte yine Japon Yusen ve atık yönetiminde Avusturyalı Brantner Grubu ile birlikte büyümeye ve gelişmeye devam ediyoruz. Amerikan, Alman, Fransız ve İtalyan şirketlerle başarılı ortaklıkları yıllarca yürüttük. Artık global şirketlerin güvenilir ortağı olma konusunda uzmanız,” diye konuştu.

Neşe Gök sözlerini: “Heyecanla, mutlulukla, gururla ve en çok da derin bir saygıyla bu görevi devralıyorum. İnci Holding kültüründen aldığım güçle, birlikte başaracağımıza yürekten inanıyorum. Yolumuz açık, rüzgârımız bol olsun. Tam yol ileri!” diyerek tamamladı.

İnci Holding 2016-2020 Yönetim Kurulu Başkanı Neşe Gök Hakkında

İstanbul’da doğan Neşe Gök,  İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. İngiltere De Montfort Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisansı yaptı.

1995’te Cidaş’ta dış ticaret sorumlusu olarak işe başlayan Gök, 2000 yılından itibaren İnsan Kaynakları alanına adım attı.

İnci Grubu şirketi Jantaş’da ve Hayes Lemmerz Türkiye Operasyonları’nda İnsan Kaynakları alanında görev aldı.  2007 – 2009 yılları arasında İnci Ailesi meclis başkanlığı, 2007 – 2015 yılları arasında ise İnci Holding Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.

İzmir Ticaret Odası Meclis Üyesi, İzmir Özel Çamlaraltı Lisesi, İstanbul Üniversitesi ve De Montfort Üniversitesi Mezunlar Derneği, İtalyan Ticaret Odası, Peryön, 9 Eylül Rotary Kulübü üyesidir.Ece Elbirlik Ürkmez; Şerife İnci Eren; Perihan İnci; Neşe Gök; Meral İnci Zaim; Erkut Uludağ; Kamil Başaran; Memduh Özargun


Bu haber : 8533 kez izlenmiştir
Bu sayfa : 2750443 kez ziyaret edilmiştir.
Bu sayfa : 1288185 kez ziyaret edilmiştir.

Bu sayfa : 2633983 kez ziyaret edilmiştir.